מחירון מצבות מכל הסוגים

לצערנו, ההתעסקות בבניית מצבה מתחילה עוד בשלב השבעה בה המשפחה רק מתחילה לעכל את האובדן שלה והראש והלב לא נמצאים במקום בו הם יכולים לקחת החלטות בצורה מושכלת. זו הסיבה שבחרנו לכתוב מחירון מצבות מפורט כדי שתהליך הקבורה יהיה קל, יעיל וחסכוני יותר עבורך.

 מחירון מצבות במגוון דוגמאות!

בעזרתנו תוכלו לבחור מצבה מעוצבת במחירים ללא תחרות!
מגוון רחב של מצבות מאבן ושיש 

ניתן לקבל מצבה במחיר לכל כיס עוד היום!

לפגישה והצעת מחיר למצבות חייגו: 072-397-4163

מגוון סוגי מצבות במחיר אטרקטיבי

רגע לפני שנצלול למחירי מצבות, חשוב להבין מהן הדרכים בהן ניתן לקבור בישראל. חשוב להבין שהאחראית למתן אישורי קבורה בישראל היא הנהלת בית הקברות אשר מפרסמת מעת לעת רשימת נהלים ודרישות לגבי אופן הקבורה, סוג האבנים מהן יש להקים את המצבה, סוג האותיות שיעטרו את המצבה וכמובן מה יופיע בכיתוב על גבי המצבה.

סוגי קבורה בישראל

מקום הקבורה של המנוח נקבע לפי כתובתו האחרונה של הנפטר כמו שהיא רשומה במרשם האוכלוסין. בבתי העלמין השונים ישנן מספר אפשרויות לקבור את הנפטר, כשהקו שמוביל את הנהלת בתי העלמין הוא ההלכה היהודית שמאפשרת חמישה סוגים של קבורה:

קבורת שדה אפשרות הקבורה הנפוצה בישראל במסגרתה נחפר קבר באדמה על פי גודל שנקבע מראש.
קבורה זוגית/משפחתית בני זוג שרוצים לעבור לעולם הבא יחדיו יכולים להיקבר באותה חלקת קבר כשהנפטר הראשון נקבר בעומק ומעליו הנפטר השני.
קבורת סנהדרין סגנון קבורה זה נתגלה במערה מדבר יהודה. כשהארכיאולוגים הגיעו למערה הזו הם גילו 71 כוכים ששימשו לקברים ומאז ניתן לקבור כך בבתי העלמין השונים.
קבורת רמה בגלל מצוקת המקום בבתי העלמין השונים, ניתן לקבור את הנפטר במבנים רבי קומות אשר מדמים קבורת שדה.
קבורה אלטרנטיבית מזה כ-20 שנים מותר לקבור שלא דרך בתי העלמין הציבוריים אלא בטקס אזרחי. הטקס הזה יכול להכיל כל מה שהנפטר ביקש או כל מה שהמשפחה רוצה שיהיה בו בלבד שיהיה מכבד לשאר הנפטרים והמקום.

 

סוגי מצבות לקבורה

בתי העלמין מאפשרים למשפחת הנפטר לבחור בין סוגי מצבות שונות החל מהפשוטות ביותר ועד מצבות כפולות, מצבות מעוצבות ועוד. בטבלה הזו נפרט לך מהם סוגי המצבות לקבורה כדי שתהליך בחירת המצבה יהיה מהיר וקל יותר.

מצבה פשוטה סוג המצבה הנפוץ ביותר בישראל. המצבה הזו מורכבת מחומרי גלם סטנדרטיים ולרוב תכיל את הכיתוב המינימלי הדרוש לאישור קבורה.
מצבה כפולה מצבה זו משמשת לקבורה של שני בני זוג זה לצד זה בקבורת שדה.
מצבת מכפלה מיועדת לשימוש בקבורה זוגית כשהמנוחים נקברים זה מעל זה. המצבה תעוצב כמצבה אחת, אך עם שני לוחות המציינים את שני הנפטרים.
מצבת סנהדרין המצבה הקטנה ביותר מכיוון שקבורת סנהדרין מאפשרת הקמה של לוח בלבד בגלל אופי הקבורה. לרוב המצבה תכיל כיתוב, מדף לנרות נשמה, מסגרת ועיצוב.
מצבה לבעלי חיים גם ההולכים על ארבע יכולים להיקבר בבתי עלמין לבעלי חיים ולקבל מצבה מעוצבת משלהם, אשר מן הסתם לא כפופה לדרישות עיצוב כאלו ואחרות.

 

סוגי אבנים למצבות בישראל

לאחר שבחרת את סוג הקבורה ואופי המצבה, אפשר להתקדם לבחירת חומר הגלם ממנו תיוצר המצבה עצמה. בניגוד לעבר, היום ניתן לבחור ממגוון רחב של חומרי גלם אשר חלקם נחצבים בארץ וחלקם מיובאים מחו"ל כשהכל תלוי בתקציב שגיבשת לטובת תהליך הקבורה.

אבן חברון האבן הנפוצה בישראל בזכות הצבע הלבן והנקי שלה והיותה ארצישראלית וקלה מאוד לעיבוד ולסיתות.
אבן ירושלמית האבן הידועה של ירושלים נחשבת לאיכותית מאוד ובעלת מראה מפוספס ואותנטי.
אבן שיש טורקי נחצבת בטורקיה ונחשבת לעמידה במיוחד בפני פגעי מזג האוויר והזמן. היא מעט יקרה יותר משאר האבנים אך דורשת מינימום תחזוקה שוטפת כך שהיא בהחלט שווה את ההשקעה הכספית נוספת.
אבן גרניט מעבר לצבעים הייחודיים שלה (שחור, אפור כהה) אבן זו שומרת על הצבע והאיכות שלה לאורך זמן ללא צורך בתחזוקה שוטפת.

 

סוגי אותיות למצבות

הנהלת בית העלמין דורשת מספר טקסטים שונים וקבועים שיופיעו על גבי המצבה כדי להנפיק אישור קבורה. הכיתוב על גבי המצבה צריך להיות על פי ההלכה, הטקסט צריך לכלול – פ"נ, ת.נ.צ.ב.ה, שמו המלא של הנפטר, שמות הוריו ותאריכי לידתו ופטירתו של המנוח. מעבר לכך ניתן לשלב טקסטים שונים כמו ציטטות, פסוקים מהמקרא, משפטים משירים ועוד, אך יש לקבל אישור מהנהלת בית העלמין לטקסטים האלו. את הטקסטים האלו יש להרכיב מאותיות אשר יופיעו על גבי המצבות כשגם כאן יש לך בחירה בין סוגים מסוימים, אך חשוב לציין שלא כל סוגי האותיות מתאימים לכל סוגי המצבות ולכן אנחנו ממליצים לך להתייעץ עם קבלן מצבות.

אותיות עופרת ישנם שני סוגים של אותיות עופרת אשר נקראים עופרת חלק ועופרת בולט. ההבדל נעוץ בבליטה של אותיות העופרת מחוץ למצבה אל מול עיצוב חלק של האותיות בגובה המצבה.
אותיות חריטה החריטה מתבצעת על ידי התזת חול אל תוך האבן לפי פונט שנבחר מראש. את החריטות ממלאים בצבע שמן כך שמתקבל מרקם חלק ואסתטי.
אותיות ברונזה סוג האותיות היקר ביותר. היות ומדובר באותיות חיצוניות הן מוברגות לתוך האבן כך שהן מעניקות מראה יוקרתי מאוד אך חשופות לשברים וגניבות.

 

תיקון וחידוש מצבות

לאחר ההקמה של המצבה, היא הופכת להיות חשופה לפגעי הזמן ומזג האוויר ולכן דורשת תחזוקה שוטפת בהתאם לסוג האבן. טופ מצבות מבצעת את כל עבודות תיקון וחידוש מצבות הכוללות מילוי סדקים, תיקון שברים, ניקוי מצבה באמצעות מכשירים ותכשירים ייחודיים, ליטוש מצבה, חידוש כיתוב על מצבה ועוד.

כמה עולה מצבה?

מחירון מצבות תלוי בשלושה דברים – סוג האבן לבניית המצבה, סוג האותיות שיעטרו את המצבה וכמות האותיות שיש לעצב על גבי המצבה. המומחיות שלנו היא להתאים סוגי מצבות לפי תקציב כך שלא משנה מה החזון שלך לגבי המצבה, אנחנו נמצא את הדרך להגיע למצבה הנכונה והמכבדת ביותר לנפטר, לך, למשפחתך ולמבקרים שיגיעו לחלקת הקבר.

לקוחות ממליצים: 

שאלות נפוצות

icon

מחירון מצבות תלוי בשלושה דברים – סוג האבן לבניית המצבה, סוג האותיות שיעטרו את המצבה וכמות האותיות שיש לעצב על גבי המצבה.

icon

לרוב, אבנים נחצבות בארץ וקלות יותר לסיתות ולעבודה עם האבן לעומת סלעים המיובאים מחו"ל וקשים יותר לבניית מצבה. לכן מחיר מצבה העשויה מאבן יהיה נמוך ממצבה העשויה מסלע.

icon

קיימים מספר סוגים שונים של כיתוב על מצבה כגון התזה בחול, חיתוך לייזר (CNC), אותיות עופרת על מצבה או צבע והדבקה של אותיות ברונזה יקרות

icon

מצבות קיר או בשמן השני מצבות סנהדרין, הינן מצבות שנבנות בהתאמה לקבורת קיר דהיינו קבורה בתוך כוכים ולא באדמה.

icon

טיב ואיכות המצבה נקבע ע"פ העמידות בזמן ובנזקי מזג האוויר הישראלי , היות וברוב המקרים במצה נמצאת תחת כיפת השמים ללא תקרה. ישנם סוגים שונים של אבנים וסלעים וכך גם חוזקם ועמידותם. לפניי בחירת המצבה יש לבדוק האם אבן עמידה לטווח ארוך.