מגוון רחב של מצבות לחיות במחירים נמוכים

עוד מימי הפרעונים נהגו בני האדם לחלוק כבוד גדול לבעלי החיים שלהם. המסורת הזו השתמרה עם השנים וגם היום ניתן לבנות מצבות לחיות במגוון עיצובים כמעט כמו מצבות לבני אדם. ההבדל בין מצבה לחיות לבין מצבה לבני אדם היא היכולת לעצב את המצבה ללא הגבלות של דת ומנהגים כך שהמצבה לבעל החיים שלך תהיה מעוצבת בדיוק כפי שרצית.

מצבות לחיות מאבנים איכותיות

בעזרתנו ניתן לרכוש מצבות לחיות בהתאמה אישית!
רכישת מצבות לחיות במחירים ללא תחרות
ניתן
להזמין מצבה לחיות בהתראה מיידית

לייעוץ חינם בנושא מצבות לחיות חייגו: 072-397-4163

איפה קיימים בתי עלמין לחיות בארץ?

מטבע הדברים לא ניתן לקבור בעלי חיים לצד בעליהם בגלל קדושת המקום וכבוד המת ולכן קיימים בתי עלמין מיוחדים בו ניתן לקבור חיות לחיות במספר מקומות בארץ:
בצפון
בית ינאי, בית חירות, עין החורש
במרכז
כפר סבא, כרמי יוסף, קידרון

איך לבנות מצבה לחיות?

תהליך הקמת מצבות לחיות דומה אך שונה להקמת מצבות לבני האדם. קודם כל, אין טקס גילוי מצבה כך שאין לחץ של זמן להקים את המצבה והתהליך יכול להתנהל על מי מנוחות יחסית. כמו במצבה לבני אדם, גם כאן יש לבחור סוג חומר גלם שישמש לבניית המצבה. האבנים הנפוצות בישראל הן אבן שיש חברון, אבן ירושלמית ומצבת אבן גלילית בזכות מספר סיבות:

  • מחיר
    היות והאבנים האלו נחצבות בישראל, עלויות השינוע והטיפול בהן נמוכות מאשר חציבה בחו"ל וייבוא מיוחד.
  • מלאי
    בדיוק מהסיבה שכתבנו קודם – האבנים שנחצבות בארץ מגיעות בצורות ובגדלים שונים כך שניתן לבחור בדיוק בסוג האבן ובגודל המדויקים עבור המצבה שתכננת לבנות.
  • סגנון עיצוב
    גם במצבות לחיות יש קו עיצובי שלרוב נע על הציר הלבן. ככל הנראה הצבע הלבן התקבע בתודעה בגלל המצבות הצבאיות שמחויבות לצבע הזה.

לאחר בחירת סוג האבן לבניית המצבה הגיע הרגע לבחור עיצוב למצבה עצמה. בניגוד לבני האדם, במצבות לחיות ניתן להוסיף תמונה של בעל החיים בצבע או בשחור לבן ולהקדיש את כל הטקסט אך ורק לזיכרון מכיוון שאין צורך בכיתוב על מצבה על פי ההלכה כמו ת.נ.צ.ב.ה, פ"נ, שמו המלא של הנפטר וכו'. בחירת סוג האותיות צריך להיות מתאים לסוג חומר הגלם שבחרת אך שלושת סוגי הכיתוב הנפוצים ביותר הם התזה בחול, חיתוך בלייזר (CNC) והדבקת אותיות ברונזה.

איך לתחזק מצבה לחיות?

פגעי הזמן יחד עם מזג האוויר הקשוח של ישראל (לחות וטמפרטורה גבוהה) פוגעים פגיעה אנושה במצבה לאורך זמן ולכן אנחנו ממליצים לבצע תחזוקת מצבות שוטפת כדי למנוע מצב בו היא נשחקת ואפילו נשברת עד למצב שיעלה צורך להחליף אותה בחדשה.
ניתן לבצע תחזוקה שוטפת למצבה באמצעים ביתיים, כשהכל תלוי בתכיפות הטיפול במצבה. בהתחלה אנחנו ממליצים לשטוף את המצבה במים וסבון כדי להסיר ממנה אבק ולכלוך שמצטברים עליה מדי יום. במידה ושכבת הלכלוך לא נוקתה במאה אחוז או שנשארו כתמים על המצבה, נמליץ לך לרכוש תכשיר ניקוי ייעודי ולנקות את המצבה באמצעותו. חשוב לציין שלכל אבן יש את התכשיר שמתאים לה ולכן כדאי לך להתייעץ עם קבלן מצבות לחיות שיעזור לך לרכוש את התכשיר הנכון ולנסות אותו בפינה נסתרת כדי לבדוק את ההתאמה שלו לסוג חומר הגלם שמרכיב את המצבה שלך.

אנחנו לא ממליצים להשתמש במברשת ברזל בניקיון המצבה כדי למנוע שחיקה מוגברת של המצבה שעלולה לגרום לאבן להתפרק ולכתב להיעלם. במידה וניקיון המצבה לא מצליח באמצעים ביתיים, כדאי מאוד לערב גורם מקצועי שיבצע את המלאכה בצורה מקצועית, נקיה ויעילה.

כמה עולה מצבה לחיות?

מצבות לחיות, כל בעל חיים, יהיו לרוב קטנות יותר ממצבות לבני אדם ולכן, כמו בכל מוצר, גם כאן עלות חומרי הגלם תרד משמעותית. אך יחד עם זאת, מחיר מצבה לחיות יקבע על פי סוג האבן שבחרת למצבה והגודל שלה, כיתוב על מצבה דהיינו סוג האותיות והכמות שלהן ודחיפות ביצוע הקמת המצבה. חשוב לנו לציין שקבלני המצבות שלנו ליוו בהצלחה עשרות רבות של אנשים שבחרו לקבור את בעלי החיים שלהם ולכן יכולים להמליץ לך על הקמת מצבה ייחודית ומקורית לבעל החיים שלך בתקציב שהגדרת מראש.

מצבות לחיות נפוצות: