סוגי קבורה בישראל

בישראל קיימים שלושה סוגי בתי עלמין – ציבוריים, צבאיים ופרטיים. בבתי העלמין הציבוריים והצבאיים קיימים נהלים ותקנים אותם קובעת הנהלת בתי הקברות כדי לייצר אחידות. בבתי העלמין הפרטיים (בדרך כלל בקיבוצים ומושבים) ניתן להיות גמישים יותר עם עיצוב המצבה. כדי לעזור לך להכיר את עולם הקבורה ולתכנן קבורה ראויה לנפטר, יצרנו רשימה של כל סוגי הקבורה בישראל.

קבורת שדה

סוג הקבורה הנפוץ בישראל. בשיטה זו הקברים מסודרים זה לצד זה בעומק של 2 מטרים ובמרחקים קבועים האחד מהשני, מה שמאפשר גישה נוחה לקבר וחלקת קבר יחידנית לנפטר.

קבורה זוגית\משולשת\משפחתית

קבורה זו נקראית בשם נוסף – קבורת מכפלה. בסוג קבורה זה הנפטרים יקברו זה מתחת לזה, באותה חלקת קבר, כשהנפטר הראשון ייקבר עמוק יותר ולאחריו הנפטרים הבאים. ההפרדה בין בני הזוג באה לידי ביטוי במצבות כפולות כאשר כל נפטר יקבל מצבה משלו שתציין את פרטיו לפי בקשת המשפחה.

קבורת סנהדרין

שיטת קבורה זו החלה להיכנס לשימוש בבתי העלמין השונים לאחר גילוי מערה בירושלים בה נמצאו 71 כוכי קבורה אשר נחפרו זה מעל זה. החוקרים שמצאו את המערה שייכו את הקבורה לסנהדרין אשר היה בית דין שהורכב מ-71 דיינים, כשעל שמם נקראת שיטת הקבורה הזו, ואף המצבות נקראות מצבות סנהדרין.  בשיטה זו נטמן הנפטר בתוך קיר שגובהו עד 3 קברים, מה שמאפשר למשפחה להימנע מהטקס הקשה של הטמנת הנפטר בקרקע ומוזיל לה את עלויות הקבורה ביחד לקבורת שדה.

קבורת רמה

הקרקע של בתי העלמין מוגבלת ולכן בתי העלמין התחילו לבצע בנייה של מבני קבורה אשר מאפשרים קבורת שדה ואף קבורה זוגית\משולשת\משפחתית.

קבורת על

לעיתים בני זוג לא חושבים על קבורה זוגית אך מעוניינים בכך לאחר שהנפטר הראשון כבר נטמן בקבורת שדה והמשפחה לא הצליחה למצוא חלקת קבר סמוכה. כדי לבצע קבורת על יש לפרק את המצבה של הנפטר הראשון, לקבור את הנפטר השני ולייצר מצבה זוגית לשני הנפטרים.

מידע נוסף על סוגי קבורה בישראל

טופ מצבות פועלת בתחום המצבות מזה זמן רב וצברה ניסיון ומוניטין רב בקבורה בישראל. כדי לעזור לך בתהליך הקשה הזה, אנחנו מזמינים אותך ליצור עימנו קשר כבר עכשיו כדי שנעניק לך שיחת ייעוץ והכוונה, ללא כל התחייבות, במהלכה נבין מהן הדרישות והציפיות שלך ושל משפחתך ויחד נמצא את סוג הקבורה והמצבה המתאימים ביותר מבחינת עיצוב, לוחות זמנים וכמובן תקציב. בברכת בשורות טובות, טופ מצבות.

לקוחות ממליצים: