מצבות קיר מיוחדות בכל רחבי הארץ

קבורת קיר, או בשמה השני קבורת סנהדרין, היא צורך שקם בעקבות הצפיפות בבתי העלמין השונים. טופ מצבות בונה מצבות קיר מזה זמן רב ולכן היא השותפה הטבעית שלך בתהליך הקמת המצבה. אנחנו נלווה אותך בכל השלבים החל מבחירת האבן ועד להקמת המצבה בפועל ונהיה שם לסייע בכל דבר ובכל זמן.

מצבות קיר מיוחדות במחירים ללא תחרות!

בעזרתנו תוכלו לרכוש מצבות קיר במגוון רחב של אבני שיש!
הזמנת מצבות קיר בפריסה ארצית

ניתן להזמין מצבת קיר בעיצוב אישי!

לייעוץ חינם בנושא מצבות קיר חייגו: 072-397-4163

מהי מצבת קיר?

מנהג הקבורה בקיר התחיל כשנמצאו 71 כוכי קבורה באתר ארכיאולוגי בארץ אשר שייכים, ככל הנראה, לחברי הסנהדרין שפעל באותה תקופה (ומשם השם). קבורה זו היא פתרון מצוין לצפיפות ההולכת וגוברת בבתי העלמין משום שניתן לקבור מספר יחסית גדול של נפטרים בשטח יחסית קטן. למרות שהקברים נמצאים אלו מעל אלו, מצבות קיר מאפשרות לקרובים להתייחד עם זכר יקיריהם מכיוון שהמצבות מכילות מן מדף קטן להנחת נרות נשמה, פרחים וכו'.

קבורת סנהדרין נחשבת לזולה יותר מכיוון שעלויות ייצור המצבה פוחתות משמעותית בעקבות סוג הקבורה הזה, כשלרוב נשתמש בשיש כדי ליצור את המצבה. השיש נחשב לחומר הקל ביותר מבין האבנים והסלעים השונים ייצור מצבות והוא מאפשר לך ליצור עיטורים, תבליטים ואף דיוקנים ולכן שיש היא האבן הנפוצה ביותר לקבורת קיר.

בחירת מצבות קיר

בדומה לקבורת שדה, גם במצבות קיר ישנו מגוון רחב של אבני שיש לבחירה כמו מצבה משיש חברון, שיש טורקי, שיש גרניט, אבן ירושלמית ועוד. ההבדל בין האבנים בא לידי ביטוי באיכות האבן עצמה, העמידות שלה וסוגי האותיות שניתן להדביק עליה. לדוגמא – אבן שיש חברון נחשבת לאבן יחסית רכה ולכן עדיף לחרוט את המילים השונות על גבי המצבה עצמה ואילו מצבת שיש גרניט מהצד השני ניחנת ביכולות עמידות גבוהות וניתן להתקין עליה אותיות.

בחירת משפטים למצבת קיר

שטח הפנים הקטן יחסית של מצבת קיר לא מאפשר מקום להרבה אותיות ולכן כשבאים לבחור כיתוב למצבה מומלץ לכתוב את המינימום הנדרש שהוא:

  • שמו המלא של הנפטר
  • שם אביו של הנפטר
  • תאריך הלידה והפטירה
  • פ"נ (פה נקבר)
  • ת.נ.צ.ב.ה

מעבר לכך ניתן לשלב פסוק מהתורה, ציטטה משיר וכל משפט אחר שלדעתך יהלום את הנפטר ואת המבקרים שיגיעו לקבר. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון את נהלי בתי העלמין השונים אשר יכולים לדרוש סוגי אבנים מסוימות ואף כיתובים מסוימים. זו הסיבה שכדאי לך לעבוד עם קבלן מצבות קיר מקצועי ומנוסה שמכיר את בתי העלמין ברחבי הארץ וידע להעניק לך ייעוץ והכוונה מדויקים שיחסכו לך זמן, כסף ומפח נפש.

תחזוקת מצבות קיר

אמנם מצבות קיר הן מצבות קטנות יותר ממצבות בקבורת שדה, הן חשופות הרבה יותר לפגעי מזג האוויר ולכן מומלץ לתחזק אותן על בסיס קבוע כדי לשמור על הנראות שלהן. תחזוקת מצבות מתבצעת באמצעות מספר פעולות פשוטות וללא צורך בציוד מיוחד ניתן לנקות אותן ולשמור עליהן מבריקות:

  • ניתן לרכוש ערכת לניקוי מצבות
  • מומלץ להתחיל את הניקוי עם מים וסבון כדי להבין את סדר גודל הלכלוך לפני שעוברים לחומרים חזקים יותר.
  • במידה והכתמים, העובש או הטחב לא יורדים, מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי ייעודים אך יש לשים לב שסוג תכשיר הניקוי מתאים לסוג האבן!
  • אסור לשפשף את המצבה כדי לא לגרום נזקים לאבן וכמובן לא לנקות את המצבה לעיתים תכופות מדי.

כמה עולה מצבת קיר?

מכיוון שאנחנו משתמשים בפחות חומרי גלם, מצבות קיר זולות יחסית אך גם כאן לסוג האבן וסוג האותיות שיבחרו יש השפעה על המחיר הסופי. זו הסיבה שאנחנו מזמינים אותך להתקשר אלינו כבר עכשיו כדי שיחד נתכנן את רכישת המצבה לפי התקציב והדרישות שלך.

לקוחות ממליצים: 

שאלות נפוצות

icon

מצבות קיר הינן מצבות שנבנות בהתאמה לקבורת קיר או קבורת סנהדרין דהיינו קבורה בתוך כוכים ולא באדמה.

icon

גם במצבות קיר ישנו מגוון רחב של אבני שיש לבחירה כמו שיש חברון, שיש טורקי, שיש גרניט, אבן ירושלמית

icon

מצבות קיר זולות יחסית אך לסוג האבן וסוג האותיות שיבחרו יש השפעה על המחיר הסופי

icon

במצבות קיר שטח המצבה קטן יחסית לכן יש לשים דגש על כמות האותיות הנבחרות בהקדשה.