הקמת מצבות זוגיות מהר ובזול

חלק מהזוגות רוכשים חלקות קבר משותפות כדי להיטמן זה לצד זה ולכן מצבה זוגית היא מן גלעד רומנטי שמעיד על קשר חזק בין בני הזוג שממשיך איתם לעולם הבא. תהליך הקמת מצבות זוגיות לא שונה מהקמת מצבה יחידה מבחינת התהליך אך כן 20% זולה יותר מהקמת מצבה יחידה. רוצה לשמוע עוד? נשמח לעזור לך בשיחת ייעוץ והכוונה בחינם!

הקמת מצבה זוגית מאבן איכותית

בעזרתנו ניתן לרכוש מצבה זוגית בהתאמה אישית!
רכישת מצבות זוגיות במחירים ללא תחרות
ניתן
להזמין מצבה זוגית בהתראה מיידית

לייעוץ חינם בבחירת מצבה זוגית חייגו: 072-397-4163

מהי מצבה זוגית?

ישנן מספר דרכים להקים מצבה זוגית אשר את כולן אנחנו מבצעים אצלנו בטופ מצבות ביעילות ובמהירות מזה זמן רב.

מצבה זוגית בקבורה זוגית
לרוב, זוגות או הילדים שלהם יעדיפו לרכוש שתי חלקות קבר כדי ליצור ציון מיוחד להורים שלהם בו הם יוכלו להתייחד עם שני הזיכרונות שלהם ולא יצטרכו לנדוד ברחבי בית העלמין או לפצל את ימי ההגעה כדי להספיק להקדיש מספיק זמן לשני ההורים.
כשמגיע יום הפטירה של אחד מבני הזוג, ילדיהם פונים לקבלן מצבות ורוכשים מצבה זוגית כשרק מצבה אחת מעוצבת ומסותת עם שם הנפטר ואילו בחלקת הקבר השני המצבה תהיה ריקה ותחכה ליום הפטירה של בן הזוג השני.

מצבה זוגית בחלקת יחיד
לפעמים בני הזוג לא מצליחים לרכוש שתי חלקות קבר סמוכות זו לזו ובוחרים להיקבר זה מעל זה, על אותה החלקה. במקרה כזה אנחנו נפצל את המצבות חצי חצי ונציין את שני הנפטרים. חשוב לציין שמפאת חוסר במקום, המצבות תהיינה מוגבלות בכמות הטקסט שניתן יהיה לבצע  ולרוב הן יכילו את המינימום הדרוש לפי דרישות הנהלת בתי הקברות.

מצבה זוגית בקבורת סנהדרין (קיר)
במקרה זה השימוש הוא במצבות קיר אנחנו נתכנן את המצבה לפי בקשת הרוכשים ללא התניות מיוחדות מכיוון שלא ניתן לקבור שני נפטרים באותה חלקת קבר.

איך מתבצע תהליך הקמת מצבה זוגית?

כמו בכל הקמת מצבה, גם מצבה זוגית דורשת מספר שלבים קבועים עד להקמתה כדי לוודא שהתהליך מתנהל כמו שצריך ולא נעשות טעויות כאלו ואחרות שעלולות לגרום לעיכוב בבניית המצבה ולהוצאה מיותרת של כספים.

השלב הראשון – בחירת סוג האבן
כיום קיימים מספר רב של סוגי אבנים וסלעים מהם ניתן לבנות מצבות זוגיות. חלק האבנים נחשבות לזולות ונפוצות יותר, בעיקר בגלל נהלים של הנהלות בתי העלמין השונות ואנחנו נסביר. ישנם שלושה סוגים של בתי עלמין – ציבורי, צבאי ופרטי. הנהלות בתי העלמין בשני בתי העלמין הציבוריים מעדיפות ליצור אחידות בין הקברים ולכן מפרסמות נהלים שונים הקשורים לבחירת סוג האבן, סוג האותיות והכיתוב שיופיע על המצבה. בבתי עלמין פרטיים ניתן לחרוג מהנהלים האלה וישנה יד חופשית יותר לגבי עיצוב המצבה. ישנה אופציה לבחור בסלעים כדרך להנצחת הנפטר, אך הם נחשבים ליקרים יותר וקשים יותר לסיתות. האבנים הנפוצות בישראל הן אבן ירושלמית, שיש טורקי ושיש חברון.

השלב השני – בחירת סוג האותיות
יחד עם התפתחות עיצובי המצבות, גם כמות סוגי האותיות התרחבו והיום ניתן למצוא הרבה יותר סוגים של אותיות בטווחי מחירים רחבים יחסית החל מחריטה פשוטה על האבן ועד לאותיות ברונזה. יש לקחת בחשבון שחלק מהאותיות מתבלות עם השנים ומושכות אליהן פטריות וטחב שעלולים לגרום נזקים לאותיות השונות וצריך לעשות תיקון למצבה כל תקופה מסוימת. ולכן מומלץ מאוד לשוחח עם קבלן מצבות מומחה שיעזור לך בתהליך בחירת האותיות.

השלב השלישי – בחירת הכיתוב על המצבה
גם כאן הנהלת בית הקברות תבקש ממך מספר טקסטים קבועים מראש כמו:

  • תאריך לידת ופטירת הנפטר
  • שמו המלא ושם האבא של הנפטר
  • פ"נ (פה נקבר)
  • ת.נ.צ.ב.ה

ניתן להוסיף פסוקים מהתורה או ציטטות על פי ההעדפה שלך אבל תמיד כדאי להתייעץ עם ההנהלה לפני בחירת הכיתוב.

כמה עולה מצבה זוגית?

מחיר מצבה זוגית משתנה בעקבות סוג האבן, סוג האותיות וכמות האותיות שנשתמש בהן על המצבה ולכן אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי שנוכל להתאים לך מצבה שמצד אחת תכבד את הנפטר והמשפחה ומהצד השני תעמוד בתקציב שלך.

לקוחות ממליצים: