ארונות קבורה במגוון דגמים ובעיצוב אישי

קבורה בארונות נהוגה עוד מימי המומיות במצרים ועד היום, ברוב המדינות בעולם הנוצרי. יחד עם זאת, נוהגים לקבור בארונות קבורה גם בישראל בעיקר בבתי קברות צבאיים בהם קוברים את המנוחים בארון אחיד וסגור אשר עטוף בדגל ישראל. בטופ מצבות ניתן למצוא מגוון ארונות קבורה לבחירה ואף ארונות קבורה בהתאמה אישית לפי הדרישות שלך.

ארונות קבורה מיוחדים במחירים ללא תחרות!

בעזרתנו תוכלו לרכוש ארונות קבורה במגוון רחב של סוגים!
הזמנת ארון קבורה בפריסה ארצית

ניתן להזמין את ארונות קבורה בעיצוב אישי!

לייעוץ חינם בנושא ארונות קבורה חייגו: 072-397-4163

ארונות קבורה ביהדות

חל איסור לקבור יהודים לפי ההלכה, בארונות קבורה מפאת המשפט "מעפר באת ואל עפר תשוב". ארונות קבורה מונעים מהגוף להגיע לקרקע ולכן, על פי האמונה, המסע של הגוף לא מסתיים אלא "נתקע" וכך הנשמה לא מתגלגלת והגוף לא יוכל לקום לתחייה בבואו של המשיח. מצד שני, במדינות בהן  נהוג לקבור בארונות קבורה ובקבורת חללי צה"ל, מותר לקבור יהודים בארונות קבורה עם התניות מסוימות כגון ארון קבורה מעץ בלבד, ללא אף סוג של מתכת ועם חורים בתחתית הארון כדי שהמת כן יגע בעפר וישלים את המסע שלו.

כאן המקום להבהיר שאין איסור ביהדות על קבורה בארון וסימוכין לכך ניתן למצוא במקורות – וימת יוסף בן מאה ועשר שנים ויחנטו אותו ויישם בארון במצרים (ספר בראשית). הסיבה שהנהלות בתי העלמין לא מאפשרות ארונות קבורה בשטחיהן היא מנהג שהשתרש במשך השנים אשר בא לעשות שוויון מלא בקבורה בין הנפטרים. מכיוון שארונות קבורה יקרים יותר, יכול להיווצר מצב בו מי שידו משגת יקבור בארון ואילו אלו שאין ידם משגת יקברו בתכריכים בלבד וזה נוגד את ההלכה היהודית.

ארונות קבורה בבתי עלמין פרטיים

עד שנת 2000 בערך לא ניתן היה לקבור נפטרים שלא בקבורה דתית, אך בעקבות חוק שיצא ניתן היום לקבור בבתי עלמין פרטיים אשר לא מושגחים על ידי חברה קדישא ומאפשרים חופש רב יותר בכל מה שקשור לעיצוב וסוגי מצבות וקבורה בארונות קבורה. כיום קיימים בישראל מספר בתי עלמין חילוניים המאפשרים קבורה חילונית לאלו החפצים בכך. קבורה בבתי העלמין האלו תהיה יקרה יותר, אך אם הנפטר ביקש להיקבר כחילוני, אלו המקומות לעשות את זה. כדאי להתייעץ עם קבלן מצבות מקצועי שמכיר את בתי העלמין בארץ ואת הנהלים השונים כדי למצוא בית עלמין נגיש ונוח.

כמה עולה ארון קבורה?

כיום קיימים מספר ארונות קבורה במגוון סגנונות אשר הפשוט בהם הוא ארון עץ המשמש לקבורת חללי צה"ל. טופ מצבות תוכל לעזור גם לך להגשים את צו הנפטר ולעצב ארון קבורה בהתאם לדרישות הנפטר והמשפחה ואף לייבא ארונות קבורה מיוחדים מחו"ל. אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי שיחד נבין מהם הצרכים והציפיות שלך מארון הקבורה ונייצר או נספק לך ארון קבורה באיכות הגבוהה ביותר במחירים הנוחים ביותר.

לקוחות ממליצים: 

שאלות נפוצות

icon

ניתן לקבור בארונות קבורה בבתי עלמין פרטיים שנותנים יותר חופש פעולה מבתי עלמין ציבוריים.

icon

על פי ההלכה היהודית אסור לקבור את הנפטר בארון קבורה. עד לשנת 2000 היה אסור לקבור בקבורה שאינה יהודית אך בעקבות חוק שיצא, ניתן לקבור בקבורה חילונית בבתי עלמין פרטיים שאינם בפיקוח חברה קדישא.

icon

קבורה בארון ע"פ ההלכה מתבצעת כיום בבתי עלמין צבאיים, ומשתמשים אך ורק בארון מעץ שמנוקב בתחתית.

icon

עלות ארונות קבורה משתנה בהתאם לחומר ממנו עשוי הארון אם זה מעץ או חומר אחר וכמובן בהתאם לעיצוב ולדרישות של המשפחה.