הקמת אנדרטה ואתרי הנצחה מיוחדים

אנדרטאות הן דרך להנציח את זכר יקירך בדרך יוצאת דופן. בעוד שמצבות הן קטנות מטבען ונמצאות בבתי עלמין, אנדרטאות ממוקמות באזורים בהם קרה המאורע הנורא או ביישוב בו התגורר הנפטר. האנדרטאות לרוב ייצגו את אופי הנפטר בצורה אומנותית, גדולה וייחודית. הקמת אנדרטה תספק לך, למשפחה שלך ולמבקרים השונים מקום שליו ושונה להתייחד עם זכר הנפטר.

הקמת אנדרטה במחירים ללא תחרות!

אנו מומחים בבניית אנדרטה במגוון רחב של אבני שיש!
הזמנת אנדרטאות בפריסה ארצית

ניתן להזמין הקמת אנדרטה בעיצוב אישי!

לייעוץ חינם בנושא הקמת אנדרטה חייגו: 072-397-4163

סוגי אנדרטאות בישראל

אנדרטה היא איננה מצבה אשר מוקמת בבית עלמין אלא לרוב תמוקם באזורים גיאוגרפיים אשר קשורים לנפטר או למושא האנדרטה. כאן המקום לציין שהקמת אנדרטה, בניגוד למצבה, איננה נבנית בבית עלמין ולכן לא חלות עליה ההגבלות שיש בבתי העלמין לגבי ההקדשה שעל המצבה והצורה של האנדרטה שהנהלות בתי הקברות דורשות ממשפחות הנפטר. מעבר להנצחת בני אדם, אנדרטאות יכולות לשמש כגלעד לאירועים שונים בהיסטוריה של ישראל:

 • אנדרטאות לחללי מערכות ישראל
  לצערנו, ניתן לצפות באנדרטאות לזכר חללי מערכות ישראל ביותר מדי מקומות בארצנו הקטנטונת כמו למשל פסל האריה השואג בתל חי, פסל המצבה בבת-ים, שיירת המשוריינים בדרך לירושלים. האנדרטאות האלו מספרות את הסיפור של המיקום בו קרה המאורע ולאו דווקא מתמקדות באנשים.
 • הקמת אנדרטה לאנשים שהפכו לסמלי המדינה
  לעיתים ישנם אנשים שגדולתם הופכת אותם לסמל של המדינה ולכן בלכתם מציינים את שמם ופועלם על ידי בניית אנדרטה במיקום הרלוונטי לאדם שנפטר כמו בכיכר רבין בה קיימת אנדרטה לזכר יצחק רבין, אנדרטת הזיכרון לאילן רמון אשר הוקמה בביה"ס הטכני של חיל האוויר בבאר שבע.
 • בניית אנדרטה להרוגי תאונות דרכים
  אנדרטאות כאלו נבנות בסמוך למקום התאונה בו איבד הנפטר את חייו. לרוב האנדרטאות האלו מוקמות כדי לגרום לנוסעים בכבישים האלו לחשוב על הנפטרים ולנהוג ביתר אחריות.
 • אנדרטאות לזכר חללי השואה
  יד ושם – מה שהתחיל כאנדרטה הפך להיות מרכז מורשת עולמי לשואה בו מתארחים שועי עולם כדי ללמוד עוד על זכר השואה.

איך מתבצעת הקמת אנדרטה?

בדומה להקמת מצבה, גם הקמת אנדרטה דורשת תכנון מוקדם שיכול לחסוך לך לא מעט זמן וכסף. הדבר הראשון שיש לעשות, כמו בכל דבר, הוא לגבש תקציב כדי שהאנדרטה תקום בצורה הטובה ביותר ללא בזבוז כספים מיותרים. לאחר מכן יש לבחור את האמן שיפסל את האנדרטה וכאן אנחנו ממליצים לדרוש לראות תיק עבודות על מנת להתרשם מהעבודה עצמה ולא פחות חשוב – מהיצירתיות של האמן. האמן יוכל לעזור לך לבחור חומרי גלם בהתבסס על היצירה שהוא הולך ליצור ולכן כדאי לך להתייעץ איתו כבר בשלב זה. לאחר בחירת חומרי הגלם יש לבחור את העיצוב האנדרטה ולבצע פיתוח סביבתי סביב האנדרטה (אם יידרש).

כמה עולה הקמת אנדרטה?

ישנם כל מיני גורמים שמשפיעים על מחיר הקמת אנדרטה כשהעיקריים בהם יהיו גודל האנדרטה, עיצוב אנדרטה, סוג חומרי הגלם שירכיבו את האנדרטה, סוג האותיות והכמות שלהן ולא פחות חשוב – כמות הפיתוח הסביבתי שהאנדרטה תצטרך. פיתוח סביבתי כולל כל מיני אלמנטים כמו חלוקי נחל, דשא, הצללה, ספסלים וכו' שלוקחים נתח משמעותי מהתקציב. באותה נשימה, טופ מצבות עיצבה עשרות אנדרטאות במהלך השנים ולכן יכולה לייעץ לך ולעזור לך להקמת אנדרטה בדיוק כמו שרצית. הקמת אנדרטה היא תהליך מורכב שכדאי לך לעבור עם אנשי מקצוע מיומנים ולכן אנחנו מזמינים אותך להתקשר אלינו כדי שנוכל להבין יחד איתך מהי הדרך הנכונה, היעילה והחסכונית ביותר להקים אנדרטה ליקיריך.