מצבות בקריות במגוון עיצובים מיוחדים
בעבר לא היה קיים מגוון כזה גדול של מצבות בקריות ומשפחות הנפטרים היו נאלצות להסתפק במצבה סטנדרטית שלרוב הייתה מיוצרת מאבנים פשוטות. היום ניתן לבנות מצבה מעוצבת בקריות שתהפוך את חלקת הקבר לאנדרטה מפוארת שתהלום את זכר המנוח ותביא לידי ביטוי את האופי שלו בכל ביקור מחדש.

מצבות בקריות במחירים אטרקטיביים!

בעזרתנו תוכלו להזמין מצבות בקריות במחירים ללא תחרות!
מצבה בקריות ברמה הגבוהה ביותר

ניתן להזמין מצבות בקריות עוד היום!

לייעוץ חינם בנושא מצבות בקריות חייגו: 072-397-4163

סוגי מצבות בקריות לפי סגנון קבורה

לפני שאתם מתחילים בבניית מצבה בקריות, חשוב שתכירו את סוגי הקבורה הקיימים. בבתי העלמין הציבוריים והצבאיים נהוג לקבור לפי ההלכה היהודית ולכן ישנם סגנונות קבורה אשר מאושרים על ידי חברה קדישא. כל סגנון קבורה אחר לא יתקבל וחברה קדישא עלולה לא לספק אישור קבורה ולגרום למפח נפש ולחילול כבוד המת. כדי לעזור לך להכיר את סגנונות מצבות הקבורה השונים כתבנו מדריך קצר אך יעיל:

קבורת שדה
סגנון הקבורה השכיח ביותר בישראל. במקרה הזה נרכשת חלקת קבר מבעוד מועד (מפאת חוסר המקום בבתי העלמין) בה נקבר המנוח כ-4 מטרים מתחת לאדמה. מעל לחלקת הקבר אנחנו נבנה את המצבה אשר תכסה את כל הקבר ונוסיף לוח אשר יכיל פרטים אשר נדרשים על פי חברה קדישא.

קבורת רמה
מפאת הצפיפות, ההלכה מתירה לבנות מבני קבורה אשר מתפקדים כמו קבורת שדה רק במבנה ייעודי.

קבורה משפחתית \ זוגית
בני זוג אשר מעוניינים להיקבר זה לצד זה לרוב ירכשו חלקת קבר משפחתית שלהן חלקות צמודות בעודם בחיים כדי להבטיח שהם ייטמנו זה לצד זו. במקרה הזה אנחנו ניצור מצבה אחת גדולה שתכסה את שתי חלקות הקבר עם שני לוחות שיכילו את הטקסטים השונים הדרושים לקבורה.

קבורת על
לפעמים בני זוג לא מצליחים לרכוש שתי חלקות קבר צמודות או לא החליטו עדיין על סגנון הקבורה כשלפתע אחד מבני הזוג נפטר. במקרה זה ניתן לקבור באותה חלקת קבר זה מעל זו כשהמנוח הראשון נטמן עמוק יותר ולאחריו, בבוא הזמן, תיקבר המנוחה מעליו. על המצבה יונחו שני לוחות שיש קטנים שיציינו את הפרטים המינימליים הדרושים לקבלת אישור קבורה.

קבורת סנהדרין
בחפירות ארכיאולוגיות במערות שונות ברחבי הארץ נמצאו 71 כוכים ששימשו לקבורת הסנהדרין של אותן התקופות. לאחר הגילוי ההלכה היהודית מאשר לקבור בדרך הזו בקירות של עד שלושה קברים לקיר. הקברים האלו מכילים לוח קטן עם ציון המנוח ומדף להניח עליו נרות נשמה.

כמה עולה מצבה מעוצבת בקריות?

מחיר מצבה מעוצבת בקריות מושפע משלושה גורמים עיקריים – סוג האבן או הסלע שישמשו לבניית המצבה, סוג האותיות שייכתבו על המצבה וכמובן כמות האותיות עצמן. המגוון הגדול של האבנים וסוגי האותיות עלול לבלבל בתקופה קשה כמו תקופת השבעה\ ולכן אנחנו מציעים לך ליווי אישי על ידי קבלן מצבות בקריות שמכיר את בתי העלמין ויוכל לסייע לך בבחירת המצבה הנכונה והמתאימה ביותר לאופי המנוח, למשפחה ולמבקרים השונים וכמובן – לתקציב שהגדרת מראש לטובת הקמת המצבה.

שירותים בקרבת מקום: מצבות בעפולה | מצבות בצפון | מצבות בחיפה

שאלות נפוצות

icon

אבן שיש טורקית נפוצה בשל היותה בעלת עמידות בפגעי מזג האוויר ואטימות גבוהה, כמו כן נוחה לסיתות ולעיצוב כך שניתן לחרוט ולעצב אותה בקלות.

icon

בישראל קיימים כמה סוגי קבורה מרכזיים: קבורת שדה, קבורת סנהדרין וקבורה זוגית.

icon

כמו לכל דבר גם למצבות יש בלאי, בישראל רוב בתי העלמין נמצאים תחת כיפת השמים ולכן הבלאי מהיר אף יותר. מומלץ כל כמה שנים לעשות תחזוקת מצבה כדי לשמור על אורך חיים ארוך של המצבה.

icon

ע"פ ההלכה היהודית לא קוברים את הנפטרים בארונות קבורה, למעט בקבורה צבאית.